PROJEKT NASLOUCHÁNA BETLEHEM

Projekt Naslouchárna Betlehem je spolufinancován z rozpočtu statutárního města Plzně, Biskupství plzeňského, městského obvodu Plzeň 3 a dalších firemních a soukromých dárců.


Naslouchárna Betlehem

Po - v 17. hod. Společenství nad Biblí 

St - od 17. hod. možnost hygieny (do 18. hod.)

Čt - od 18. hod. konzultace s lékařem

Pá - od 17. hod. možnost hygieny (do 18. hod.)

(nebo po domluvě)

Možnost vyprání prádla (po domluvě)

mob.  734 241 053/ 720 552 924

Proměnili jsme objekt bývalých uzavřených veřejných toalet nedaleko kulturního domu Peklo v místo, kde se naslouchá lidským osudům, potřebám i bolestem. Naslouchárna je vybavena i hygienickým zázemím s možností se vysprchovat a vyprat si osobní prádlo. Jednou týdně je možné se setkat v Naslouchárně s naším lékařem Pavlem ke zdravotní konzultaci a případně pohotovostnímu ošetření. Naslouchárna se ale rozvinula už v určité "know how". A tak se tímto způsobem setkáváme už i v Táboře pod křídly Charity Tábor a Českých Budějovicích (zatím pod stromy u Kauflandu).

Pravidelné úklidové brigády 

Radujeme se z úklidových brigád, které dnes mají nejčastěji podobu likvidace černých skládek. Vycházíme tak vstříc požadavkům jednotlivých městských částí Plzně. Tato naše aktivita je jednou z nejsilnějších odpovědí našich přátel bez domova vůči obyvatelům města a také oni sami se z toho velmi radují. Tuto iniciativu k nám přinesl František Kynčl, který rozvinul tento nápad v Táboře a také v Českých Budějovicích. Za spolupráce s Charitou se toto dílo stále více daří.

Společné bohoslužby

Součástí naší společné cesty je důraz na spirituální rozměr lidské osoby. Bohoslužby a setkávání se nad duchovními tématy má důležité místo v našich aktivitách. "Každý lidský život je Božím tajemstvím", tak by se dalo stručně vyjádřit to, pod jakým úhlem se díváme na život každého člověka.


Projekt adopce
O
d srdce

Pomoc konkrétní rodině, matce v tísni nebo seniorovi, který prožívá nějakou životní krizi. Můžete pomoci anonymně a přesto vědět o průběhu vaší pomoci a spolurozhodovat o využití vámi poskytnutých darů. Nejvíce je tento projekt rozvinut v Jihlavě. Vilda s Maruškou se neuvěřitelně starají o několik přátel, kteří opravdu všechno ztratili. V Plzni pomáháme například mamince Veronice s pěti dětmi. Nejnovější je pomoc Petrovi, který byl propuštěn z výkonu trestu a má roztroušenou sklerózu v pokročilém stádiu.

Potravinová pomoc Ze srdce

Jdete nakupovat? Kupte také něco navíc. Budeme vděčni za základní potraviny. Rádi si váš "dárkový balíček" pro potřebné od vás vyzvedneme.

Společné poutě

 Každý rok pořádáme nejméně dvakrát celodenní poutní výjezdy autobusem. Vedle návštěvy nějakého poutního místa a bohoslužby je v programu vždy nějaká přednáška, tvůrčí dílny nebo setkání se zajímavými lidmi.

Naše iniciativy sahají i za hranice Plzně

Jihlava

Naslouchárna Na Chorebu

Toto místo slouží jako hygienické a skladové zázemí pro lidi bez domova, o které se stará Vilda (ten vousatý) s Maruškou z našeho společenství K SRDCI a dalšími přáteli. Snažíme se je podporovat materiálně, finančně, ale hlavně tím, že patříme k sobě. Účastní se našich duchovních obnov, sdílíme se vzájemně s radostmi i starostmi. Srdce K SRDCI tedy bije i v Jihlavě!

České Budějovice

Setkávání s bohoslužbou v parku u Kauflandu

František z Tábora, který také patří do našeho společenství K SRDCI je opravdovým otcem, bratrem a spolupoutníkem tamních přátel bez domova. Věhlasná stravenka za úklid města je díky podpoře Charity velmi známá a lidé bez domova, nejen že mohou dosáhnout na konkrétní pomoc, ale hlavně neuvěřitelně rostou ve vědomí vlastní důstojnosti.

Tábor

Úzká spolupráce s Charitou Tábor

Bohoslužby a Naslouchárna na noclehárně v Zavadilské ulici. A taky čtvrteční polévka u oblátů (Kongregace misionářů O.M.I.) jsou krásným průnikem iniciativ K SRDCI a místní Charity. Díky Františkovi, který zde začal svou požehnanou cestu se stravenkou za úklid a našel podporu Charity a otci Martinovi OMI, který je u Charity Tábor částečně zaměstnán, dochází ke krásnému a plodnému vzájemnému obohacení.

Plánované akce


A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí